Take a fresh look at your lifestyle.

ଦେଶ ପ୍ରେମ ବିଶ୍ୱାସର ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ : ଅହମ୍ମଦିୟା ମୁସଲିମ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ

0 306

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଢେଙ୍କାନାଳ (ଅନସାର ଅଲୀ ଖାଁ) : ୭୩ତମ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ ଅହମ୍ମଦିଆ ମୁସଲିମ ଜମାତ ଭାରତ କହିଛି ଯେ ୨୬ ଜାନୁଆରୀର ଐତିହାସିକ ଦିନ ଭାରତର ପ୍ରଗତିର ମୂଳଦୁଆ ପକାଇଥାଏ। ଆଜି ଠାରୁ ୭୩ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଅର୍ଥାତ୍ ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅଢେଇ ବର୍ଷ ପରେ ୧୯୫୦ ମସିହାରେ ଦେଶରେ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ଜନସଂଖ୍ୟା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭାରତ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦେଶ। ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜାତି, ବର୍ଣ୍ଣ, ଧର୍ମ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଭାଷାର ଲୋକମାନେ ଏକାଠି ରୁହନ୍ତି ।
ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅହମ୍ମଦିଆ ମୁସଲିମ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପଞ୍ଚମ ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନର ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଖଲିଫା ହଜରତ ମିର୍ଜା ମସରୁର ଅହମ୍ମଦ ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ଏକ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ହଜରତ ମୁହମ୍ମଦ ମୁସ୍ତଫା ସ୍ୱଲ୍ଲଲ୍ଲାହୁ ଅଲୈହି ୱସଲ୍ଲମ ଶିକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ “ଦେଶ ପ୍ରେମ ବିଶ୍ୱାସର ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ ଅଟେ”।

ସେଥିପାଇଁ ଇସଲାମ ନିଜର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅନୁସରଣକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଦେଶ ପ୍ରତି ପ୍ରେମ ଶିକ୍ଷା ଦିଏ। ଜମାତ ଅହମ୍ମଦିଆ ଭାରତର ମୁଖପାତ୍ର କେ. ତାରିକ ଅହମ୍ମଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅହମ୍ମଦିଆ ମୁସଲିମ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଶିକ୍ଷା ଯେ ଅଲ୍ଲାହ୍ ତାଲା ଏବଂ ଇସଲାମକୁ ଭଲ ପାଇବା ପାଇଁ ଜଣେ ନିଜ ଦେଶକୁ ଭଲ ପାଇବା ଆବଶ୍ୟକ। ତେବେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ପ୍ରତି ପ୍ରେମ ଏବଂ ଦେଶ ପ୍ରତି ପ୍ରେମର ମଧ୍ୟରେ କୈାଣସି ବିବାଦ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ।

ତେଣୁ ଇସଲାମ ଧର୍ମରେ ଏହା ଆବଶ୍ୟକ ଯେ ଜଣେ ମୁସଲମାନ ନିଜ ଦେଶରୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତତାର ଏକ ଉଚ୍ଚ ପଦବୀ ପାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ୍। କାରଣ ଏହି କାରଣରୁ ଜଣେ ମୁସଲମାନ ନିଜ ଭଗବାନଙ୍କ ନିକଟତମ ହୋଇପାରିବ।

- Advertisement -

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.