Take a fresh look at your lifestyle.

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଏକତା ଏବଂ ଅଖଣ୍ଡତାର ପ୍ରତୀକ ହେଉଛି କାଦିଆନର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ

ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶରେ ସମୟ ବିତାଇବା ସମୟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତକୱା (ଧାର୍ମିକତା) ଜାଗ୍ରତ କରିବା ଏହି ସମ୍ମିଳନୀର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ

0 656

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ସୋଲାପୁର(ଅନସାର୍ ଅଲୀ ଖାଁ) : ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅହମଦିୟା ମୁସଲିମ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ୧୨୬ତମ ତିନି ଦିବସୀୟ ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ୨୫ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧ ରେ କାଦିଆନ (ପଞ୍ଜାବ) ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଆଜିର ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅହମ୍ମଦିଆ ମୁସଲିମ ଜମାତର ବିଶ୍ୱ ଖଲିଫା ହଜରତ ମିର୍ଜା ମସରୁର ଅହମ୍ମଦଙ୍କ ଭାଷଣର ରେକର୍ଡ଼ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଇମାମ ଜମାତ ଅହମ୍ମଦିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶରେ ସମୟ ବିତାଇବା ସମୟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତକୱା (ଧାର୍ମିକତା) ଜାଗ୍ରତ କରିବା ଏହି ସମ୍ମିଳନୀର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ।

ଯଦି ତାହା ନୁହେଁ, ତେବେ ଏହି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରିବା ଅର୍ଥହୀନ। ଏକ ଧାର୍ମିକ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶରେ ଏହି ତିନି ଦିନ ବିତାଇବା, ନିଜ ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବା ଏବଂ ଭଲ ଏବଂ ପବିତ୍ର ଭାବନା ବିନିମୟ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ନବୀକରଣ ଆବଶ୍ୟକ କରେ । ମୁଁ ଆଶା କରେ ଆପଣ ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟଗୁଡିକ ପୂରଣ କରି ବାର୍ଷିକ ଜଲସାର ଏହି ଦିନଗୁଡିକ ଅତିବାହିତ କରିଛନ୍ତି ।
ହଜରତ ମିର୍ଜା ମସରୁର ଅହମ୍ମଦ ତାଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ଶବ୍ଦ କେବଳ ଶବ୍ଦ ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ଆମର ଶବ୍ଦ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ କୋୖଣସି ପାର୍ଥକ୍ୟ ରହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱକୁ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେ ଅହମଦି ମୁସଲମାନମାନେ ଯାହା କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଯାହା କୁହନ୍ତି ତାହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସଂଗତ ଅଟେ।

ସମାଜ ଆପଣା ଛାଏଁ ଘୋଷଣା କରୁ ଯେ ଅହମଦି ମୁସଲମାନମାନଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଆଲ୍ଲା ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଏବଂ ପ୍ରକୃତରେ ସେମାନେ ହିଁ ସର୍ବଶକ୍ତିମାନ୍ ଆଲ୍ଲାଙ୍କର ଆଦେଶ ପାଳନ କରନ୍ତି। ଏହି ବିଷୟଗୁଡିକ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଇସଲାମର ବାସ୍ତବତା ଏବଂ ସତ୍ୟକୁ ଦର୍ଶାଇବ, ଏହା ମଧ୍ୟ ଆମ ଘରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ ସ୍ଥାପନ କରିବ ଏବଂ ଆମର ଆଗାମୀ ପିଢ଼ି ମଧ୍ୟ ସତ୍ ମାର୍ଗରେ ପରିଚାଳିତ ହେବେ। ଆଜିର ଅଧିବେଶନରେ “ଭଗବାନ କିପରି ନିଜ ଭକ୍ତଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥନା ଶୁଣନ୍ତି” ବିଷୟରେ ବକ୍ତା ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ।

- Advertisement -

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.