Take a fresh look at your lifestyle.

ସଂଗଠନ ମଜବୁତ ହେଲେ ନିର୍ବାଚନ ଜିତିବା ସମ୍ଭବ : ଆପ୍ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ଡ଼ଃ ସନ୍ଦୀପ ପାଠକ

0 21

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଢେଙ୍କାନାଳ : ୨୦୨୪ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଓଡିଶା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ବୈଠକରେ ଆପ୍ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ତଥା ଜାତୀୟ ସଂଗଠନ ମହାମନ୍ତ୍ରୀ ଡ଼ଃ ସନ୍ଦୀପ ପାଠକ ଓଡିଶାର ପଦାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୃଢ଼ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ସେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂଗଠନକୁ କିପରି ମଜବୁତ କରାଯିବ ଏବଂ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ କିପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ ସେନେଇ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ଏବଂ ରଣନୀତି ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା।

ଏଥିରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ମତାମତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ବ୍ୟକ୍ତ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ବୈଠକରେ ଓଡିଶା ପ୍ରଭାରୀ ଶ୍ରୀ ବିରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ କାଦିଆନ ଓ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ନିଶିକାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ସଂଗଠନର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ନୀତିଆଦର୍ଶ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ବହୁତ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

ଏହି ସଭାରେ ଶ୍ରୀ ପାଠକ କହିଛନ୍ତି, “ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତିବା କିମ୍ବା ହାରିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ। ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଉଛି ବୁଥ୍ ସ୍ତରରେ ସଂଗଠନକୁ ମଜବୁତ କରିବା। ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସଂଗଠନ କେବଳ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ୟା ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ବୁଝିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସମସ୍ତେ ଏକାଠି ହେବା ଜରୁରୀ ଅଟେ। ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ନିଜ ନିଜ ରାଜ୍ୟରୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକାଠି କର। ଦଳରେ ଏଭଳି ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ଯୋଡନ୍ତୁ ଯାହାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ସ୍ଥାନ ପାଇବା ନୁହେଁ ବରଂ ସଂଗଠନକୁ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିବା।

ଜଣେ ପଦ ପଦବୀ ପାଇଁ ଦାବି କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ସଂଗଠନ ସହିତ କଦାପି କାମ କରିବେ ନାହିଁ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏମିତି ଲୋକଙ୍କୁ ଆଣିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଯିଏ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ସହ ସଂଗଠନ ବିଷୟରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ବୁଝାଇ ପାରୁଥିବ । ” ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସମଗ୍ର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ କେବଳ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ। ଅନ୍ୟଥା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତି ଏକ ପଦବୀ ପାଇବାକୁ ସମସ୍ତ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ l

ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଉତ୍ତେଜନା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଅଯଥା ଆକାଂକ୍ଷା ତୁମର ସମସ୍ତ ସକରାତ୍ମକତାକୁ ଦୂର କରିବ, ଯାହା ନିର୍ବାଚନରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ | ଏହି କାରଣରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏକତ୍ର ହୋଇ ଖୁସିରେ କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆଜିର ବୈଠକର ମୂଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ଓଡିଶାରେ ଆପ୍ ର ସଂଗଠନକୁ ମଜବୁତ କରିବା। ଦଳ ଏବଂ ସଂଗଠନ ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ୱାସ ବଜାୟ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ।

ତେଣୁ ଆମେ ସମସ୍ତ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ସହିତ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ଚାହିଁବୁ। ସମସ୍ତ ବନ୍ଧୁମାନେ ନିଜର ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ, ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକାଠି ବିଚାର କରିବୁ ଏବଂ ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବୁ। ଗୁଜୁରାଟ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଗୁଜୁରାଟର ଲୋକମାନେ ଲଢ଼ିଥିଲେ l ଆମେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ କେବଳ ଏକ ମାଧ୍ୟମ ଥିଲୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ଓଡିଶାରେ ଯୁଦ୍ଧ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ଯୁଦ୍ଧରେ ବିଜୟ ସମ୍ଭବ, ଯେତେବେଳେ ବୁଥ୍ ସ୍ତରରୁ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ମାନେ ମିଶି ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସଙ୍ଗଠନର ନିର୍ମାଣ କରିବେ l

ଉକ୍ତ ବୈଠକରେ ଜିଲ୍ଲା ଆବାହକ ଶ୍ରୀ ପଙ୍କଜ କୁମାର ନାୟକ ଯୋଗ ଦେଇ ଜିଲ୍ଲାର ସଂଗଠନ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ଏହି ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକରେ ଜିଲ୍ଲା ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ବିଷ୍ଣୁ ପ୍ରସାଦ ପଣ୍ଡା ଓ ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ ପିତାମ୍ବର ଦାସ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

- Advertisement -

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.